Hypoxický generátor

Charakteristika zariadenia:

Využitie efektu vysokohorského prostredia je stále rozšírenejšie v najrôznejších oblastiach ľudskej činnosti, najmä vo vrcholovom športe.

Vybrané parametre prístroja:

  • výkon 6900 l / hod pre maximálny komfort
  • 0 - 6 400 m. n. m. nastaviteľná nadmorská výška (max 3810 m. n. m. bez adaptéra)
  • zabudované kolieska a úchop pre ľahšiu manipuláciu
  • vhodný pre všetky typy použitia - spánok, tréning, cvičenia, terapie ...

Využitie:

Hypoxický tréning, teda tréning s obmedzeným prísunom kyslíka, výrazne zvyšuje schopnosť organizmu toto obmedzené množstvo kyslíka využiť. Znížený objem kyslíka vo vdychovanom vzduchu má celý rad ďalších aspektov, ktoré možno využiť pri optimalizácii tréningového procesu a športovej prípravy u športovcov, tak aj v medicíne v rámci liečebných procesov a procedúr u pacientov.

Prečo je potrebný hypoxický tréning :

Využitie efektu vysokohorskej prípravy na účely zvýšenia športovej výkonnosti je známe už dlho. Výhody tohto spôsobu prípravy sú obzvlášť viditeľné u športovcov v disciplínach vytrvalostného charakteru ako sú atletika - behy, cyklistika, veslovanie, plávanie, bežecké lyžovanie a pod. Výraznou mierou ovplyvňujú tiež výkonnosť športovcov v úpolových športoch - box, kickbox a ďalších. Ide totiž o opakované vysoké zaťaženie, vyžadujúce vysokú spotrebu kyslíka pre okysličenie krvi a svalstva. Efekt vysokohorskej prípravy, prípadne jej simulácie, spočíva v lepšej schopnosti organizmu okysličovať krv. Tým pádom dochádza k neskôr nastupujúcej únave svalov, oddialeniu ich "zakyslenia" a následne k rýchlejšej regenerácii.

Poznámka:

Maximálna simulovaná výška je 6400 m. n. m.

Zariadenie umožňuje sledovanie saturácie kyslíka v krvi

Výrobca:

HYPOXICO Inc. (USA)

www.hypoxico.com

www.hypoxico.cz