Vždy aktívne

Martin Haring - MSR a MS v Cyklokrose, Tour du Cameroun 2010

Majstrovstvá SR v cyklokrose 2009

V kategórii mužov už od štartu nenechal nikoho na pochybách práve pretekár belgickej stajne Fidea Telenet Robert Gavenda a odpútal sa od svojich prenasledovateľov. Osamotene krúžil takmer celé preteky a s prehľadom zvíťazil na už tradičnej trati v Prievidzi. Za ním sa po problémoch Glajzu a najmä veľkých technických problémoch s bicyklom Martina Haringa sformovala dvojica Václaj Metlička a Milan Barényi. Za nimi osamotene jazdil Glajza a kúsok za ním večný smoliar Haring. V samom závere sa však Barényi zamotal do mlieka a spadol, Metlička idúci tesne za ním, sa tiež porúčal k zemi. Túto jedinečnú šancu využil starý lišiak Robert Glajza, ktorý sa na dvojicu dotiahol a ihneď zaútočil a získal striebro. Bronz si odniesol Metlička, štvrtý skončil len veľmi tesne Martin Haring a na Milana Barényiho zostalo piate miesto.

Výsledky - majstrovstvá Slovenska v cyklokrose v Prievidzi:
Muži-elite: 1. Róbert Gavenda (Fidea) 1:01:10 h, 2. Róbert Glajza (bez klubovej príslušnosti) 1:02:47, 3. Václav Metlička (Prodoli Remerx Team) 1:02:51, 4. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 1:03:02, 5. Milan Barényi (Trek KCK Oslany) 1:03:05, 6. Štefan Gajdošík (Bikepro Veľký Krtíš) -1 kolo

Majstrovstvá sveta v cyklokrose Tábor (CZE) 2010

Čech Zdeněk Štybar sa stal novým majstrom sveta v cyklokrose v kategórii elite. V domácom prostredí v Tábore odsunul víťaz Svetového pohára na ďalšie medailové priečky Belgičanov Klaasa Vantornouta a Svena Nijsa.

Z kvarteta Slovákov skončil najlepšie Milan Barényi, ktorého klasifikovali na 36. priečke. Václav Metlička obsadil 48., Martin Haring 51. a Róbert Glajza 52. miesto. Preteky vyšli najmä domácim Čechom, v prvej osmičke boli nečakane až štyria. Naopak, vybuchli favorizovaní Belgičania. Okrem dvoch medailistov boli ďalší hlboko v poli porazených.
Muži-elite: 1. Zdeněk Štybar (ČR) 1:08:58, 2. Klaas Vantornout +21, 3. Sven Nijs (obaja Belg.) +38, 4. Martin Bína (ČR) +40, 5. Francis Mourey (Fr.) +56, 6. Martin Zlámalík (ČR) +1:02, 7. Christian Heule (Švajč.) +1:07, 8. Radomír Šimůnek (ČR) +1:18, ... 36. Milan Barényi +4:50, 48. Václav Metlička +6:50, 51. Martin Haring +8:39, 52. Róbert Glajza (všetci SR) -1 kolo
- SITA -

Tour du Cameroun 2010

Na Tour du Cameroun sa išlo 10 etáp a našim zástupcom sa darilo v každej etape miešať poradie na popredných priečkach. Milan Barényi z Trek KCK, Martin Haring, Marek Čanecký, Martin Fraňo, Jozef Palčák, Ivan Viglasský z CK BB, to sú tí, ktorí sa postarali o vírenie vody v tomto etapáku.

V 1. etape z Maroua - Maroua /120km/ sa na prvej priečke usadil Rasmane OUEDRAOGO /BUR/ s časom 2:59:17, ktorý bol v spoločnom špurte s ďalšími 7 pretekármi najrýchlejší. Tretia priečka patrila Milanovi BARÉNYIMU, štvrtý skončil Marek ČANECKÝ, všetci s totožným časom víťaza.
Výsledky ďalších Slovákov: 17. Martin Fraňo + 10:37, 19. Martin Haring + 10:37, 41. Jozef Palčák + 10:37, 62. Ivan Viglasský + 30:32.
Celkovo po prvej etape: 1. Rasmane OUEDRAOGO /BUR/ 2:59:05, 2. Damien TEKAU /CMR/ +0, 3. Milan BARÉNYI +7

V 2. etape z Figuil do Garoua /110km/ do cieľa špurtovala skupina 12 jazdcov, kde nechýbali ani naši jazdci Jozef PALČÁK s Martinom HARINGOM. Palčák nakoniec prehral v záverečnom špurte s Bassiroum Kantem /CIV/ s časom 2:17:10 a skončil na krásnom 2. mieste. Martin Haring obsadil 6. priečku. Milan Barényi skončil na 17. mieste, 47. Marek Čanecký +2:34 , 60. Martin Fraňo +5:27, 61. Ivan Viglasský +5:27.
Celkovo po druhej etape: 1. Rasmane OUEDRAOGO /BUR/ 5:18:18, 2. Damien TEKAU /CMR/ +0, 3. Milan BARÉNYI +3

V 3. etape z Ngaouyanga do Ngaoundéré /78,5km/ ako prvý do cieľa prišiel Gasore Hategeka /RWA/ s časom 2:07:15 a za ním prišla desaťčlená skupina na čele s Milanom BARÉNYIM so stratou +2:10. Túto skupinu uzatváral ďalší slovenský reprezentant Martin HARING. Milan Barényi sa stáva lídrom pretekov. Ďalšie výsledky Slovákov: 50. Martin Fraňo +14:28 , 52. Jozef Palčák +14:28 , 53. Ivan Viglasský +14:28 , 54. Marek Čanecký +14:28.
Celkovo po tretej etape: 1. Milan BARÉNYI 7:27:38, 2. Rasmane OUEDRAOGO /BUR/ +0, 3. Damien TEKOU /CMR/ +2

V 4. etape z Koutaba do Bafang /145km/ sa do cieľa dostal ako prvý Abraham Rukumuriza /RWA/ za 3:51:14, s troj sekundovou stratou prišiel ako druhý do cieľa Milan Barényi, na siedmej pozícií Martin Haring. 13. Jozef Palčák +3:26, 22. Marek Čanecký +6:53, 38. Martin Fraňo +31:55
Celkovo po štvrtej etape: 1. Milan BARÉNYI 11:18:49, 2. Vincent GRACZYK /FRA/ +18, 3. Martinien TEGA /CMR/ +36

V 5. etape z Bafang do Mbanga /125,2km/ prišiel do cieľa na našu radosť Jozef Palčák s časom 3:09:28, keď v záverečnom špurte zvíťazil nad Nikodem Habiyamberem /RWA/. Milan Barényi prišiel v trinásťčlenej skupine na siedmom mieste so stratou +2:41. Na 14.priečke prišiel do cieľa Marek Čanecký, s totožným časom ako Byrényi, 26. Martin Haring +3:10, 39. Martin Fraňo +6:30
Celkovo po piatej etepe: 1. Milan BARÉNYI 14:30:58, 2. Vincent GRACZYK /FRA/ +18, 3. Martinien TEGA /CMR/ +18

6. etapa Doula - Doula /120km/ bola pre protesty troch Kamerunských tímov zrušená komisárom UCI.

V 7. etape Bonabéri - Limbé - Buea /100km/ prišiel do cieľa na prvom mieste Abraham Ruhumuriza /RWA/ s časom 2:50:02, za ním trojica pretekárov v ktorej sa nachádzali hneď dvaja Slováci a to Milan BARÉNYI a Martin HARING. Ich strata na víťaza etapy bola jedenásť sekúnd. Barényi si udržal pozíciu vedúceho pretekára aj po siedmej etape. 7. Marek Čanecký +1:16, 21. Jozef Palčák +1:48, 39. MartinFraňo +23:26
Celkovo po siedmej etape: 1. Milan BARÉNYI 17:21:05, 2. Vincent GRACZYK /FRA/ +30, 3. Martinien TEGA /CMR/ +1:15

V 8. etape z Douala do Kribi /168km/ vyhral Ido Sirkin /ISR/ po dosiahnutom čase 4:13:07, zo šesť sekundovou stratou Milan BARÉNYI na druhom mieste a za ním skupina trinástich jazdcov v ktorej sa nachádzal aj 5. Martin Fraňo, Jozef Palčák prišiel na 16. priečke zo sedemnásť sekundovou stratou na víťaza. 29. Martin Haring +23, 33. Marek Čanecký +45,
Celkovo po ôsmej etape: 1. Milan BARÉNYI 21:34:12, 2. Vincent GRACZYK /FRA/ +38, 3. Martinien TEGA /CMR/ +1:23

V 9. etape z Boumyebel do Mbalmayo /132km/ prišiel do cieľa na prvom mieste Erwan Lollierou /FRA/ s časom 3:15:13, na druhej priečke Issiaka Fofana /CIV/ s dvoj sekundovou stratou. V skupine ôsmych jazdcov najlepšie došpurtoval Marek Čanecký, ktorý sa umiestnil na 3.mieste s päť sekundovou stratou na víťaza. Na dvadsiatom mieste prišiel do cieľa vedúci pretekár celej tour Milan Barényi so stratou +1:28. 31. Martin Haring +1:50, 32. Jozef Palčák +1:54, 39. Martin Fraňo +11:39
Celkovo po deviatej etape: 1. Milan BARÉNYI 24:50:53, 2. Vincent GRACZYK /FRA/ +38, 3. Martinien TEGA /CMR/ +1:23

V záverečnej 10. etape z Mbalmayo do Yaoundé /120km/ vyhral Koume Lokossue /CIV/, keď v záverečnom špurte pred cieľom predbehol Harvé Raoula Mba /CMR/ a Gasore Hategeka /RWA/. Náš Milan Barényi prišiel so stratou +1:05 do cieľa na deviatej priečke a hneď za ním Martin Fraňo. 23. Martin Haring +1:05, 24. Jozef Palčák +1:05, 28. Marek Čanecký +1:05

Celkovým víťazom sa stal slovenský reprezentant Milan BARÉNYI s časom 27:36:59, druhá priečka patrila Vincentovi Graczykovi s 38 sekundovou stratou a na 3. priečke sa umiestnil Martinien Tega so stratou 1:23. Ďalší slovenský reprezentanti obsadili 11. Martin Haring, 19. Marek Čanecký, 20. Jozef Palčák, 36. Martin Fraňo