KEGA - podávanie projektov na rok 2016

Vážení vedecko-pedagogickí pracovníci,

Vážení výskumní pracovníci a doktorandi,

Odbor vedy a techniky na vysokých školách zverejňuje výzvu na podávanie žiadostí o dotáciu na nové projekty KEGA so začiatkom riešenia v roku 2016. Termín podávania žiadostí je do 30. 4. 2015 do 14.00 hod. Žiadosti sa podávajú prostredníctvom on-line systému na Portáli vysokých škôl.

Oznam o zverejnení výzvy:

ZASIELANIE POTVRDENÍ O PODANÍ ŽIADOSTI A ARCHIVÁCIA ŽIADOSTÍ:

Potvrdenia o podaní žiadosti  sa budú zasielať na MŠVVaŠ SR spoločne.

Projektovej manažérke M. Konôpkovej vedúci projektov odovzdajú:

1. Vygenerované potvrdenie o podaní žiadosti (1x) so základnými údajmi podpísané vedúcim projektu najneskôr do 30.4.2014.

2. Zabezpečím - podpísanie povereným funkcionárom (uveďte: doc. PhDr. Michal Šmigeľ, PhD., prodekan pre vedu).

3. Na účely archivácie mi prosím odovzdajte:

a) kompletne vyplnený originál celého formulára žiadosti (1x),

b) celý formulár žiadosti v elektronickej podobe .pdf na emailovú adresu milena.konopkova@umb.sk.

PLÁNOVANIE ROZPOČTU KEGA:

Dovoľujem si Vám dať do pozornosti tieto dokumenty:

Interné usmernenie č. 1-2014 k plánovaniu a čerpaniu nepriamych režijných nákladov projektov VEGA a KEGA

Smernica č.1 o podpore projektovej činnosti na FF UMB v Banskej Bystrici

Podľa pokynov na vyplnenie žiadosti do finančných požiadaviek musí vedúci projektu premietnuť aj nepriame režijné náklady, a to vo výške max. 15 % z rozpočtu bežných výdavkov v kategórii 600 (z celkových bežných výdavkov). Ide o prostriedky, ktoré zostávajú k dispozícii katedrám na zabezpečenie ich prevádzky a všeobecných služieb na riešenie projektu (čl. III Interného usmernenia č. 1-2014).

Ak máte otázky k tvorbe rozpočtu projektu alebo iné nejasnosti súvisiace s formálnou stránkou žiadosti, neváhajte sa na mňa obrátiť.

Prajem Vám pekný deň.

S pozdravom,