Výzva EHP - spolupráca medzi VŠ

SAIA, n. o. ako Správca programu pre ŠTIPENDIJNÝ PROGRAM EHP SLOVENSKO vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o projekt:

Výzva: Prípravné návštevy a stretnutia
EEA/EHP-SK06-I-01

Cieľom prípravných návštev a stretnutí je nadviazanie novej spolupráce alebo obnovenie a rozvoj predchádzajúcich profesijných kontaktov. Účelom stretnutí by malo byť naplánovanie spoločného projektu, resp. pripravenie podmienok pre ďalší rozvoj spolupráce (s krajinami Nórsko, Island, Lichtenštajnsko).

Viac informácií v prílohe: 00_Výzva EEA-EHP-SK06-I-01 v zmysle oznámenia.pdf

Cieľ a obsah návštev: 01_Cieľ a obsah_pripravne navstevy.docx

Termín uzávierky: 15.8.2014

Výzva: Inštitucionálna spolupráca medzi vysokými školami
EEA/EHP-SK06-IV-V-01

Tento program je jedným z deviatich programov grantov EHP/Nórskych grantov. Podporuje mobilitu študentov, doktorandov a akademických pracovníkov VŠ, ako aj posilňuje vzťahy vo VŠ vzdelávaní medzi Slovenskom a donorskými štátmi (Nórsko, Island a Lichtenštajnsko).

Cieľom výzvy je zvýšenie bilaterálnej alebo multilaterálnej inštitucionálnej spolupráce na Slovensku a v donorských štátoch. Tematické zameranie projektov nie je definované. Podmienkou mobilitných aktivít je medzinárodná mobilita medzi Slovenskom a donorskými krajinami, resp. naopak.

Oprávnený žiadateľ: vysoká škola so sídlom na Slovensku, ktorá musí mať za partnera min. 1 vysokú školu so sídlom v Nórsku, na Islande alebo v Lichtenštajnsku.

Oprávnený partner: z donorských krajín VŠ alebo iná organizácia poskytujúca terciálne vzdelávanie. Zo SR môže byť VŠ so sídlom na Slovensku.

Asociovaný partner: VŠ so sídlom v ostatných krajinách realizujúcich Štipendijný program z Grantov EHP, výskumná organizácia, podnik, nezisková organizácia.

Aktivity projektu:

a) Spolupráca akademických pracovníkov

b) Vytváranie spoločných študijných modulov (aspoň 30 ECTS)

c) Príprava nových učebných pomôcok a metód výučby

d) Intenzívne kurzy pre študentov a doktorandov (2 – 4 týždne)

e) Príprava spoločných odborných článkov a publikácií

f) Organizácia školení, seminárov, konferencií

g) Stáže, odborná príprava študentov a doktorandov

h) Krátkodobá mobilita študentov a doktorandov

i) Krátkodobá mobilita akademických pracovníkov

j) Krátkodobá mobilita expertov

k) Krátkodobá mobilita vedúcich predstaviteľov a administratívnych pracovníkov.

Oprávnené výdavky: mzdové náklady, cestovné náklady, stravné, ubytovanie, štipendiá (1125 až 2100 €/1 mes.), prenájom konferenčných priestorov, nákup študijných materiálov a pomôcok, kancelárskych materiálov, nákup drobného hmotného a nehmotného majetku vrátane IKT, zmluvné služby, režijné výdavky a iné.

Termín uzávierky výzvy: 12.9.2014

Predpokladaný začiatok aktivít: december 2014

Dĺžka trvania projektu: 9 mes. – 16 mes.

Celkový rozpočet: 814 306 EUR

Min. výška grantu: 50 000 EUR

Max. výška grantu: 120 000 EUR

Spolufinancovanie: 10 % (potrebné požiadať o súhlas so spolufinancovaním projektu!)

Počet žiadostí v rámci fakulty nie je obmedzený.

Okrem základných informácií o konzorciu žiadosť tvorí opis projektu (v prílohe), rozpočet, čestné vyhlásenie štatutárneho zástupcu, súhlas so zapojením do projektu a profesijný životopis koordinátora.

Ďalšie informácie:

Prípravné návštevy a stretnutia:

Inštitucionálna spolupráca:

Ak hľadáte partnera pre projekt:

Zaregistrovať sa a/alebo vyhľadať projektového partnera môžete tu: EEA Partner Search

Môžete využiť aj možnosť vyplniť nasledovný formulár (v angličtine) a zaslať ho priamo do partnerskej organizácie SIU na e-mailové adresy marthe.vaagen@siu.no a frank.moe@siu.no. Na základe uvedených údajov budú vaše žiadosti preposlané relevantným inštitúciám v Nórsku.