Otvárané Bc. študijné programy 2017/2018 - EXTERNÁ forma

Podľa vysokoškolského zákona sa študijné programy v externej forme realizujú najskôr v 1. stupni štúdia počas 4 rokov, ktoré je ukončené titulom bakalár. Absolvent bakalárskeho štúdia môže pokračovať v 2. stupni štúdia v tom istom alebo príbuznom študijnom programe, ktoré trvá v externej forme 3 roky a končí titulom magister.

Vysvetlenie ku skratkám:

FŠ – forma štúdia (E – externá), ŠDŠ – štandardná dĺžka štúdia, PP – plánovaný počet prijatých uchádzačov

Bakalárske študijné odbory

A/ 7658 učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov

učiteľstvo telesnej výchovy

E

4 roky

B/ 7658 učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov a 7407 šport

PP

učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo

E

4 roky

C/ 7407 šport

rekreológia E 4 roky 20

D/ 7330 prekladateľstvo a tlmočníctvo

anglický jazyk a kultúra E 4 roky  30
ruský jazyk a kultúra E 4 roky 15

V prípade malého počtu uchádzačov o študijný program si fakulta vyhradzuje právo neotvoriť študijný program a podľa možností fakulty ponúknuť uchádzačom štúdium v príbuznom študijnom programe.

V prípade nižšieho počtu prihlásených uchádzačov na študijný program, ako je plánovaný počet na prijatie, si fakulta vyhradzuje právo odpustiť vykonanie prijímacej skúšky.