Úspechy našich študentov a absolventov

Úspechy našich študentov a absolventov:

CEEPUS a Viedeň - moja cesta za poznaním...(Kristína Kováčová, 2.ročník Bc. štúdium FF UMB)

Volám sa Kristína Kováčová a momentálne som študentkou 2.ročníka bakalárskeho stupňa v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii nemecký jazyk a kultúra a taliansky jazyk a kultúra na Filozofickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Tento semester som dostala možnosť študovať 4 mesiace na Univerzite vo Viedni, v Centre translatológie. Musím priznať, že mi to zmenilo život. Áno, viem, veľa ľudí používa túto frázu, ale ja to tak naozaj cítim. Je to rozhodne jedno z najkrajších období v mojom študentskom živote...(viac v prílohe k tejto stránke)

Srdečne blahoželáme našej študentke (už teraz absolventke Mgr. štúdia) Bc. Romane Lakomčíkovej ku krásnemu úspechu!

Blahoželáme našej študentke Bc. Ivete Mašlonkovej, AJ-NJ PaT k úspešnému výkonu - tlmočeniu v Štátnej vedeckej knižnici!

žená pani Mgr. Jana Lauková, PhD.,
chcem sa Vám touto cestou srdečne poďakovať za sprostredkovanie a prípravu tlmočníčky, študentky  Ivety Mašlonkovej, ktorá tlmočila dňa 15.5.2018  v Štátnej vedeckej knižnici  na 17. ročníku odborného seminára TLIB – Trends in Libraries – Trendy v knižniciach príspevok pani Helly Klauser z nemeckého jazyka. S jej službami sme boli veľmi spokojní, svoju prácu odviedla na veľmi dobrej úrovni. Jej výkon odzrkadľuje aj kvalitu výučby a prípravy budúcich tlmočníkov a prekladateľov na Vašej katedre. Ešte raz ďakujem a teším sa na spoluprácu aj v budúcnosti. S pozdravom

Mgr. Katarína Šmelková
                 Nemecká študovňa

Oddelenie prezenčných služieb

Štátna vedecká knižnica Banská Bystrica

Lazovná 9, 975 58

www.svkbb.eu
----------------------------------------------------------

Tel: 048/47 107 14

-----------------------------------------------------------

Chcela by som sa poďakovať za odporúčanie študentky Ivety Mašlonkovej na tlmočenie počas konferencie Tlib v ŠVK BB minulý týždeň v utorok. Iveta bola výborná, tlmočila príspevok našej hosťky z Nemecka, z nemčiny aj do nej, potom tlmočila ešte komentovanú prehliadku BB. Takže vďaka, nech sa darí celej katedre a nech máte čo najviac takýchto šikovných študentov!

Pozdravujem celú katedru, ak budem potrebovať takúto pomoc, rada sa na vás znova obrátim.

Tamara

S pozdravom / Mit freundlichen Grüßen

Mgr. Tamara Zajacová, PhD.
Informačné stredisko a knižnica
Goethe-Institut Bratislava
Panenská 33
Slovenská republika