Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Návšteva žiakov Súkromného gymnázia Lučenec

14. novembra navštívili žiaci Súkromného gymnázia Lučenec Filozofickú fakultu UMB v Banskej Bystrici.

Gymnazistov privítala pani prodekanka pre pedagogickú činnosť Mgr. Anita Račáková, PhD., ktorá im fakultu odprezentovala a zodpovedala otázky týkajúce sa štúdia. O mnohých zákutiach študentského života sa dozvedeli aj vo Vzdelávacom centre Univerzitnej knižnice UMB od študentských tútorov, ktorí im predstavili študentský život a štúdium z pohľaduvysokoškolských študentov FF UMB.

V rámci návštevy bola gymnazistom predstavená Katedra slovanských jazykov FF, v priestoroch ktorej si mali možnosť vyskúšať tlmočenie v moderných tlmočníckych kabínkach, približujúcich našich študentov do čo najreálnejšieho prostredia ich budúceho povolania profesionálnych tlmočníkov.