Piate súťažné kolo Veľkej šifrovacej súťaže

  1. Dostali sme sa do piateho kola našej súťaže a Váš záujem nás veľmi teší! Čo poviete na našu indíciu? Rozšafní manželia
  2. Druhá indícia tohto týždňa pripomína, na čo sa na UNL môžete tešiť – na knihy! Pozrite si obrázok na konci stránky.
  3. Prípravy na Veľkú noc uzatvárame pridaním tretej tohtotýždňovej indície.

Veríme, že tento výber Vás milo prekvapil a veľmi potešil. Aj organizačný tím len s malou dušičkou oslovoval známu hereckú aj manželskú dvojicu, našťastie ich myšlienka UNL tak nadchla, že bez váhania našu ponuku prijali. Sme im vďační a nesmierne sa nich tešíme aj my!

Herec Štefan Šafárik je súčasťou Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene takmer 50 rokov. Vytvoril množstvo krásnych postáv nielen z našej, ale aj svetovej dramatiky. Je deväťnásobným nositeľom ceny MOTÝĽ za najpopulárnejšieho herca DJGT. V roku 2009 ho ocenil Literárny fond Cenou za celoživotné dielo. Vo svojom voľnom čase si veľmi rád zahrá na trúbku, táto vášeň sa v ňom ukotvila už v mladosti, keď pôsobil v Banskobystrickej opere. Prezradil nám o sebe, že mu nie je cudzia žiadna práca v domácnosti a miluje manželkinu kuchyňu.
Herečka Anita Krepčárová-Šafáriková do zvolenského divadla prišla pred 35 rokmi. V ňom si splnila svoj životný sen – stáť na javisku a v ňom stretla aj svojho terajšieho manžela. Pochádza zo srdca Novohradu, z Lučenca. Ako malá školáčka vyhrávala recitačné súťaže a neskôr začala hrať v tamojšom ochotníckom súbore Boženy Slančíkovej-Timravy. Odtiaľ bol už len krok do Zvolena. V minulosti hosťovala aj v Slovenskom národnom divadle, v hre Môj hrad. Okrem toho sa spolu so svojím manželom teší z vnučky, s ktorou sa snažia tráviť čo najviac času. Obaja majú radi prechádzky v prírode.

Americká spisovateľka Nicole Krauss (1974) vyštudovala angličtinu na Stanford University a už počas štúdia získala rôzne ocenenia za poéziu. V roku 2002 vydala svoj prvý román Man Walks Into a Room. Zaujíma sa o výtvarné umenie, publikuje v prestížnych časopisoch. Je vydatá, má dve deti a s rodinou žije v Brooklyne, v New Yorku. Dejiny lásky sú poctou veciam zabudnutým, túžbam nenaplneným, láskam navždy strateným. Trpký humor, gradujúce napätie príbehu, záhady a hlavolamy, ktoré stojí za to vyriešiť. Román, ktorý provokuje k vlastným otázkam a súkromným odpovediam. V slovenskom preklade Otta Havrilu vyšlo v roku 2010 a 2014 vo vydavateľstve Artforum.

Štefan Šafárik a Anita Krepčárová-Šafáriková budú čítať z knihy Dejiny lásky v Univerzitnom pastoračnom centre. Zažite ich aj mimo dosiek zvolenského divadla a príďte na UNL 2016.