Šieste súťažné kolo Veľkej šifrovacej súťaže

  1. Oblievať a vyšibať Vás síce neprídeme, ale vo veľkonočnom vajíčku od nás sa skrýva v poradí už šiesta pondelková indícia – tiež trochu sviatočná. Uhádnete, koho sme tu ukryli? 
  2. Dnes sa nám tie písmenká trochu rozsypali! Veríme však, že ich dokážete skrotiť a zistíte, aké tajomstvo ukrývajú. DUNAESVKT ASARPTAVY JAMSEOTEE
    (Opýtaj sa Grékov)
  3. Tradične tretia indícia má formu puzzle. Poskladajte ich a zistite, kto bude čítať a čo.

Kto ju ešte náhodou nepozná, najvyšší čas prísť na Univerzitnú noc literatúry!
Netradične sa predstaviť, no... Žena. Matka. Čitateľka. Čítajúca. Vyučujúca. Germanistka. Asi už aj prekladateľka. Občasná moderátorka. Neustále pendlujúca medzi mestami, miestami. Hrdá absolventka FF UMB. Narodená v rokoch sedemdesiatych v Banskej Bystrici, formovaná Bystricou rokov deväťdesiatych. Paulína Šedíková Čuhová.

Novinár a spisovateľ Pavel Sibyla (1978) pochádza z malého stredoslovenského mesta Hriňová, v súčasnosti žije a pracuje v Bratislave. Vyštudovaný historik, vystriedal niekoľko zamestnaní, kým sa začal živiť žurnalistikou a beletristickým písaním. Jeho knižný debut, kniha poviedok s názvom Coffee stories alebo Deň ako každý iný, sa stretla s priaznivým ohlasom u kritikov aj čitateľov. V roku 2009 vydalo Artforum aj jeho román Niečo o orchideách. Pozor, nie je to kniha o kvetoch! Knižka rozpráva príbeh tridsiatničky Hanky, ktorá sa z kopaníc presťahovala do Bratislavy a našla či hľadá prácu, priateľstvo, lásku, domov. Je to román o generácii tridsiatnikov, tak trochu stratenej. O ľuďoch, čo vyrástli v socializme a keď dospievali, všetko sa zrazu tak prudko zmenilo...

Paulína Šedíková Čuhová bude z knihy Niečo o orchideách čítať v miestnosti F313 na Tajovského ulici 40. Táto prednášková miestnosť ožije určite aj vďaka Vám úplne neprednáškovo.