Univerzitná noc literatúry 2020

Univerzitná noc literatúry 2020 bude! Online.

Mesiac apríl bol v posledných šiestich rokoch neodmysliteľne spojený aj s Univerzitnou nocou literatúry.

21. apríla 2020 sme sa mali opäť stretnúť pri 7 knihách, 7 čítaniach a 7 stanovištiach na 7. ročníku obľúbeného a hojne navštevovaného kultúrneho podujatia. Organizačný tím zložený zo študentiek a študentov Univerzity Mateja Bela sa na tento deň pripravoval viac ako pol roka. Z dobre známych dôvodov sa však brány univerzity nemôžu otvoriť, zaujímavé a netradičné miesta ostanú bez návštevníkov a návštevníčok, všetkých, ktorí milujú dobré knihy a výnimočnú knižnú atmosféru. Netypická situácia si však žiada netypické riešenia a jedno také sme si pre Vás pripravili! Siedmy ročník bude a bude špeciálny hneď dvoma spôsobmi. Prvý, tváre a hlasy, ktoré uvidíte a budete počuť, budú rozpomienkou na predchádzajúce ročníky. Čítať Vám budú osobnosti, ktoré ste mohli zažiť pred rokmi či celkom nedávno. Ich identitu neprezradíme, budeme ju odhaľovať vždy ráno počas celého týždňa. Druhý, UNL si vychutnáme v domácej pohode v siedmich jedinečných knižniciach a v siedmich dňoch. Naši čítajúci a čítajúce Vás vďaka videočítaniam pozývajú do svojich domovov, stačí len prijať pozvanie a každý deň od pondelka 20. 4. 2020 do nedele 26. 4. 2020 o 20.00 hod. si v premiére pustiť náš YouTube kanál, pohodlne sa usadiť a započúvať sa do zaujímavých príbehov. 7. ročník tak bude predsa len magický, ešte nikdy sme pre Vás nečítali celý týždeň. Tešíme sa na to!

Predstavujeme organizačný tím Univerzitnej noci literatúry 2020

Nikola Košťálová, študentka 1. ročníka Bc. stupňa, AjSj
Prečo robím UNL? Od prvého ročníka som ju navštevovala ako účastníčka. Videla som, ako tento večer prináša ľuďom zaľúbeným do literatúry úsmevy a šťastie, a teším sa, že tento rok môžem byť súčasťou organizačného tímu a našim účastníkom k tomuto zážitku dopomôcť.

Ema Kušnierová, študentka 2. ročníka Bc. stupňa, EvSjdb
UNL robím preto, lebo chcem. Lebo môžem. Lebo ľúbim knihy. Lebo mi nestačilo byť iba návštevníčkou. Lebo to spolu so mnou robia úžasní ľudia. Lebo ma baví neskutočná atmosféra tohto podujatia. Skrátka, lebo. 

Matúš Krnáč, študent 3. ročníka Bc. stupňa, SjFj (PT)
Prečo robím UNL? Pretože aj keď mám celkom nabitý program, stále mi zostával nejaký čas, ktorý som sa rozhodol vyplniť niečím, čo má naozaj zmysel. Jeden večer, dobré knihy, skvelí ľudia. Čo viac si priať? 

Vladimíra Kamhalová, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, AjSj
Prečo robím UNL? Pretože tam, kde sa stretnú milovníci kníh, je tá najkrajšia atmosféra, ktorú prajem zažiť každému.

Dominika Javorková, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, AjSj
Prečo robím UNL? Toto čarovné podujatie vždy spestrí povinnosťami nabitý semester. 

Lenka Mužilová, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjNj
Nie, nerobím to preto, že vo svojom voľnom čase nemám čo robiť. Robím to preto, aby si v ňom mal čo robiť aj ty! Roky plynú, stanovištia, knihy aj čítajúci sa menia, no motivácia a láska k literatúre zostávajú.

Eva Kovaličková, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjAj (PT)
Prečo robím UNL? V organizačnom tíme som už tretí rok. Pravdupovediac, ani neviem, aký bol môj život pred UNL, asi dosť o ničom. UNL je projekt plný skvelých ľudí, kvalitnej literatúry (ktorej som venovala svoj sociálny život) a neopakovateľnej atmosféry. Prečo teda robím UNL? Pretože to má zmysel.

Petra Belasová, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, Vujdm
Kto nemiluje, nehltá – ja milujem a hltám, knihy!

Dáša Nemcová, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjJ
Literatúra tvorí významnú časť môjho života, v ktorej môžem uniknúť z reality. V jeden večer z roku sa naša fakulta stane miestom, ktoré sa zmení na svet príbehov, a ja som neodolala byť toho súčasťou.

Monika Zaujecová, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjAj (PT)
Jednoducho preto, lebo ma literatúra baví. V živote treba robiť najmä to, v čom človek nachádza potešenie. Som šťastná, že môžem byť súčasťou kolektívu, ktorý ho nachádza v tom istom.

Terézia Hájeková, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjAj (PT)
UNL robím, pretože je to krásny projekt, ktorý pomáha aj nečitateľom vidieť čaro literatúry. 

Barbora Bystrianska, študentka 1. ročníka Mgr. stupňa, SjFi
Obdivujem ľudí, ktorí nezištne robia niečo pre iných. Preto som sa chcela na tomto krásnom projekte podieľať aj ja. Avšak nielen preto. Milujem literatúru, rada objavujem nové veci, získavam skúsenosti a rozširujem si obzory. Teraz už viem, že UNL bola tá najlepšia voľba!

Lukáš Bendík, študent 2. ročníka Mgr. stupňa, SjRj (PT)

Dominika Škublíková, študentka 2. ročníka Mgr. stupňa, PySjdm
Prečo UNL? Pretože aj ja milujem vôňu kníh a aj ja pociťujem nostalgiu pri poslednej strane knihy. 

Júlia Dziaková, študentka 2. ročníka Mgr. stupňa, PySjdm
UNL spája ľudí, ktorí majú v sebe vášeň pre literatúru a chcú sa o ňu deliť s ostatnými, a práve preto som už štvrtý rok súčasťou úžasného projektu, v ktorom sa spoločne ponárame do sveta príbehov.