Noc výskumníkov 2011

Katedra telesnej výchovy a športu sa na vedeckej show v Europa shopping center "Noc výskumníkov 2011" prezentovala pod názvom "Šport a veda". Obrovský záujem širokej verejnosti sa snažili za KTVŠ uspokojiť PaedDr. Martin Pupiš, PhD., PhDr. Miroslav Sližik, PhD., PaedDr. Robert Rozim, PhD., Mgr. Pavol Pivovarníček, PhD. a Mgr. Zuzana Tonhauserová. Zástupcovia KTVŠ FF UMB prezentovali možnosti prepojenia vedy a športu. Pre mládež boli najzaujímavejšie najnovšie tréningové pomôcky, ktoré sa využívajú v športovej príprave. Pre dospelú populáciu boli zaujímavé merania telesného zloženia bioimpedančnou metódou, posudzovanie stability postoja pomocou počítačového spracovania, meranie silového výkonu (dynamometria), rovnako ako posudzovanie výbušnej a dynamickej sily dolných končatín pomocou najmodernejších prístrojov. Predstavitelia KTVŠ poskytli mnoho odborných rád a podnietili mnohých účastníkov k väčšej starostlivosti o svoje zdravie a to najmä pohybovou aktivitou. Samotná akcia mala výbornú odozvu u širokej verejnosti. Veríme, že svojim vystúpením sme prispeli k vzornej reprezentácií našej univerzity, fakulty a svojej katedry. Radosť v očiach detí nám všetkým bola najväčším poďakovaním.

Študenti katedry telesnej výchovy a športu FF UMB pod vedením odborných asistentov PaedDr. Petra Zbiňovského, PhD. a Mgr. Juraja Kremnického, PhD. sa aktívne zúčastnili na pódiu, kde prezentovali svoje exhibičné vystúpenia gymnasti, karatisti a kulturista. Ich vystúpenia boli atraktívne za čo si vyslúžili obrovský potlesk od veľkej kulisy divákov.

Vystúpenie na pódiu:

  • Bc. Radka LINDÁKOVÁ (vystúpenie karate), Majsterka Slovenska, bronzová medailistka z Európskeho pohára v Nemecku.
  • Zuzana SUMMEROVÁ (vystúpenie karate), víťazka medzinárodného turnaja v Poľsku 2011.
  • Mária NAVARKOVÁ (vystúpenie karate), vicemajsterka Slovenska v zápase.
  • Dominik KAHANOVSKÝ (vystúpenie karate), víťaz medzinárodného turnaja v Poľsku 2011.
  • Roman BAĽÁK (vystúpenie karate), trojnásobný víťaz Európskeho pohára mládeže.
  • Peter LUNTER (vystúpenie kulturistu), Majster sveta juniorov z Nemecka, 5.miesto na majstrovstvách sveta v kulturistike Rakúsko 2010.
  • Martin ARGALÁŠ (vystúpenie gymnastov) reprezentant SR v športovej gymnastike, niekoľkonásobný majster SR, 16. miesto na ME v Birminghame.
  • Ivan ZMORAY (vystúpenie gymnastov) - bývalý reprezentant v športovej gymnastike, teraz tréner mladých gymnastov.
  • Ján ZMORAY (vystúpenie gymnastov) - bývalý reprezentant v športovej gymnastike, teraz úspešný skokan o žrdi.