Nočná šifrovačka

N0©n∑ Šh1-free Nočná šifrovacia hra ..

Podľa hesla "Si dnes free? Poď n@ šh1-free" sme 20.11.2013 pripravili nočnú šifrovaciu hru.  Naši účastníci sa s nami vydali "Po stopách Martinovho Bieleho koňa".

 Akcia bola napriek (alebo vďaka?:)) daždivému počasiu veľmi úspešná, svedčia o tom reakcie účastníkov, ktoré si môžete prečítať nižšie i fotky, ktoré nájdete vo fotogalérii.

 Z informácií, ktoré nám účastníci poskytli, sme vyrobili mapku (viď vľavo), ktorá názorne ukazuje, ako mala vyzerať celková trať (biele šípky - odhadom približne 8,5 kilometra) a kam všade sa naši účastníci "došifrovali" (žlté bodky - toto sa odhadnúť určite nedá :)).

 Na trase bolo 7 šifier / 7 stanovíšť, postupne v poradí V-club, Mestský park, Kalvária na Urpíne, Železničná stanica, Reštaurácia Bašta, Krajský súd a poslednou opäť V-club. Okrem týchto miest sa počas šifrovania účastníci dopracovali okrem iného na atletický štadión UMB, Hotel Dixon, Belveder, plaváreň na Šachtičkách, Urpín, Hvedzáreň, malú železničnú stanicu, autobusovú stanicu, verejné WC na námestí (že vraj to bolo životne dôležité :), poštu, kino Hviezda, Prior i Európu... a kto vie ešte kam, až sa bojíme zisťovať ďalej :)

 Výsledky


Reakcie po súťaži:

 • Skvelý nápad, aj obsah, zameranie, skvelá súťaž, dúfam, že to bude aj o rok. Nejde o víťazstvo, ale o tú srandu, čo človek cestou zažije :)
 • Škoda len toho dažďa, šifry sa nám trochu rozmočili :) ...ale myslím si, že projekt negatívnu stránku nemal :)
 • Veľmi veľmi veľmi sa nám páčilo. Aj dážď ste dobre vybavili ;)
 • Super, niečo také som ešte nezažil.
 • Úplne sa mi to páčilo, domov som prišla celá nadšená, keby takéto akcie boli aspoň raz do mesiaca :)

Môj najsilnejší zážitok:

 • Vystúpiť na hvezdáreň v tme, daždi, hmle a stretnúť sa tam s ďalšími tímami, že sme úplne zle! :D
 • Výlet na hvezdáreň
 • Beh na Urpín v blate a tme
 • Ako jeden člen z nášho tímu zobral Urpín krížom dolu
 • 2-krát vybehnutá Kalvária :D
 • Blúdenie v daždi, beh po meste s baterkou
 • Keď sme zistili že sme dobre rozlúštili básničku a našli ciel

 Čo sú No©n∑ Šhi-free?

No©n∑ Šhi-free je nočná šifrovacia hra tímov, ktoré tvoria 3 hráči. Počas hry sa tímy snažia vylúštiť jednotlivé šifry na stanovišti, ktorých riešenie ich posunie k ďalšiemu stanovišťu a ďalšej šifre. Takto sa postupne presúvajú z miesta na miesto. Vyhráva tím, ktorý sa ako prvý po vylúštení všetkých šifier dostane do cieľa. Časovo je hra ohraničená na 4 hodiny.


Ak si tím so šifrou nevie rady, môže SMSkou požiadať hlavného organizátora o nápovedu k príslušnej šifre. Ak mu nepomôže ani nápoveda, môže následne požiadať o jej riešenie. Za každé požiadanie o nápovedu však dostáva mínusový bod, ktorý ho môže stáť víťazstvo, pretože sa zaradí za posledný tím v súťaži, ktorý o nápovedu nepožiadal, respektíve má menej mínusových bodov.


Hra sa automaticky končí po 4 hodinách a ak do tohto momentu nie je v cieli ani jeden tím, víťazom sa stáva ten tím, ktorý sa ako prvý dostal k šifre, ktorá je najbližšie k cieľu.


 
Termín: 20.11.2013
 
Čas: 18.00 (samotný štart celej súťaže, prihlasovanie je nutné stihnúť predtým, od 17.00 do 17.45).

Miesto konania – štart: V-klub, Tajovského 40, BB.

Kategórie: 1 kategória, 3 členovia v každom tíme v ľubovoľnom zložení

Časový limit: 4 hod.

Prihlasovanie: vopred cez prihlasovací formulár. Možnosť prihlásiť sa aj na mieste, od 17.00 do 17.45.