Memoriál Podhradského 2017

Pedagógovia UMB opätovne získali zlato vo volejbalovom turnaji Memoriálu Milana Podhradského základných, stredných a vysokých škôl.
Telocvične na Obchodnej akadémii a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského na Tajovského 25 v Banskej Bystrici hostili vo štvrtok 30. novembra volejbalový turnaj základných, stredných a vysokých škôl medzi pedagógmi. Hlavnými organizátormi tohto turnaja boli KTVŠ FF Univerzity Mateja Bela a Rada ZO OZ PŠaV Banská Bystrica.
Tohto turnaja sa naša UMB každoročne zúčastňuje od jeho vzniku v roku 1992. Za celé obdobie sa UMB stala osem krát víťazom, čo je najviac z pomedzi všetkých škôl v Banskej Bystrici. Tento rok sa tím UMB stretol v súboji o 1. miesto s minuloročným rivalom družstva ZŠ Sama Cambela zo Slovenskej Ľupče. Po dramatickom boji napokon tím UMB zdolal svojho súpera 2:1 na sety a obsadilo tak celkové 1. miesto. Volejbalového turnaja zamestnancov škôl – Memoriálu Milana Podhradského sa zúčastnili títo zamestnanci UMB: Rastislav Kollár, Peter Mandzák, Jaroslav Popelka, Romana Schubertová, Andrea Izáková, Peter Vilhan, Boris Beťák, Ľudmila Elexová.

v.r. Mgr. Jaroslav Popelka, PhD.