Filozofická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

UMB - víťaz finále univerzít Slovenskej republiky 2017

Futbalisti UMB sa dňa 24.5.2017 stali Majstrami Slovenskej republiky vo futbale, keď vyhrali finálový turnaj univerzít v Bratislave. Pod vedením trénerov PaedDr. Pavla Pivovarnička, PhD., PaedDr. Rastislava Kollára, PhD. a záštitou doc. PaedDr. Miroslava Nemca, PhD. zvíťazili v semifinále s víťazom západoslovenského regiónu Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre 1:0. Vo finále zvíťazili naši futbalisti s víťazom východoslovenského regiónu Technickou univerzitou v Košiciach 2:1. Tretie miesto obsadil víťaz bratislavských univerzít Ekonomická univerzita v Bratislave. Tím UMB reprezentovali Mgr. Matúš Genčúr, Bc. Jozef Peťko, Patrik Maliňák, Vladimír Vaštík, Marek Baláž, Roman Jasenek, Miroslav Demčo, Tomáš Boháč, Norbert Czibor, Andrej Belanec, Richard Slobodník, Jozef Jandzík a Róbert Widerman.