Filozofická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Zlato študenta KTVŠ FF UMB na 23. letnej deaflympiáde

Len mesiac po tom, ako sa stal cyklistickým majstrom Slovenska do 23 rokov v časovke, sa študent Katedry telesnej výchovy a športu Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Adrián Babič  stal prvým deaflympionikom v histórii, ktorý získal zlato, striebro aj bronz na jednom podujatí. Gratulujeme!

 

Šport prináša veľké emócie – pocity nespokojnosti, či sklamania, dokáže rýchlo vystriedať pocit malého, či väčšieho šťastia. A tak vaše srdce môže v priebehu niekoľkých dní zažívať pocity z premárnených šancí, stratených okamihov, ale aj z nekonečného pocitu naplnenia –  dosiahnutia spravodlivosti, keď po rokoch odriekania, skromnosti a driny dosiahnete najvyšší cieľ športovca – stupienok víťazov s miestom uprostred.
Asi takýto je príbeh skromného cyklistu Adriána Babiča na 23. Letnej Deaflympiáde. Najprv sklamanie z neodborného rozhodnutia rozhodcovskej komisie, potom pocity radosti premiešané otázkami „mohlo to byť lepšie?" cez pocity „postupujem, ale nie som v cieli". A to najkrajšie predsa len prišlo: „stojím na vrchole – dotiahol som sa do cieľa každého športovca!".
Tri medaile, každá iná. Azda vyššie už stojí len zbierka absolútnych medailí – zlatých...
Ale kam teraz? Od dnes to bude len obhajoba dnešných dní. A noví, či starí súperi nemajúci čo stratiť – sa budú pokúšať pokoriť kráľa.
Adrián má aj to šťastie, že nebol absolútne najlepší. Má čo vylepšovať, doťahovať, ladiť...
Najbližšie štyri roky môže mať krásny cieľ: byť absolútnym kráľom medzi cyklistami – deaflympionikmi.
A my mu tú krásnu cestu prajeme a budeme ju prežívať s ním. Mnoho šťastia a hlavne zdravia, Adrián, počas ďalších nádherných rokov!

 

zdroj: http://deaflympic.sk/misia-splnena-prva-zlata-medaila-putuje-domov-na-slovensko/