Filozofická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Ďalší výborný výsledok doktorandky Márie Katerinka Czakovej

Doktorandka (športová edukológia) Katedry telesnej výchovy a športu Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici – Mária Katerinka Czaková, dosiahla ďalší pozoruhodný výsledok. Na Majstrovstvách sveta družstiev v chôdzi (predtým Svetový pohár) skončila na 20. miesto, čo je historicky najlepšie umiestnenie slovenskej ženy na takomto podujatí (doposiaľ najlepšia Slovenska bola Mária Gáliková /absolventka UMB/, ktorá skončila v roku 2016 v Ríme na 34. mieste). Katerinka Czaková dosiahla za posledné dva mesiace dva slovenské rekordy. Vďaka čomu jej na 50 km stále patrí druhé miesto v európskych tabuľkách a v chôdzi na 10 000 je líderkou svetových tabuliek. Na Majstrovstvách sveta družstiev v chôdzi v čínskom Taicangu nastúpila na 20 km, kde opäť atakovala slovenský rekord, ktorý jej tento krát ušiel o 10 sekúnd, ale vlastné osobné maximum si vylepšila o 1:20 min. V cieli jej namerali čas 1:31:03.