Filozofická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Letná univerziáda SR 2020

Študenti UMB a zvlášť naši študenti KTVŠ FF boli veľmi úspešní (získali najviac medailí zo všetkých VŠ) na Letnej univerziáde 2020 konanej v Žiline.

Atletické súťaže boli predsunuté a prebehli už 1.9. na štadióne prof. Gleska v Centre akademického športu na Mladej Garde v Bratislave. Napriek náročných poveternostným podmienkam (dážď, zima, silný nárazový vietor) mala súaž dôstojný priebeh. Svojou prítomnosťou zvýraznili význam LU SR rektor ŽU, prorektorka STU, predseda SOŠV, viceprezident SAZ a ďalší funkcionári.
Univerzitu Mateja Bela reprezentovalo celkovo 20 študentov a absolventov (na LU môžu štartovať aj absolventi 1 rok po ukončení štúdia), z toho 8 žien a 12 mužov. Na univerziáde štartovalo vyše 100 študentov z 10 univerzít a maturanti z posledných ročníkov stredných škôl. Z pohľadu družstiev boli i študenti UMB najúspešnejší zo všetkých univerzít so ziskom 19 medailí (4 zlaté, 8 strieborných a 7 bronzových).
Medaily pre UMB získali:
1. miesta: Maximilán Slezák hod oštepom, Michal Mojžiš beh na 5000 m, Sarah Nevařilová skok do diaľky a štafeta mužov na 4x100 m v zostave Michalec, Sedlák, Dubašák a Marček.
2. miesta: Soňa Filová hod oštepom a hod diskom, Zuzana Kamenská skok do diaľky, štafeta žien na 4x100 m (Kamenská, Nevařilová, Garčárová a Tomková), Miroslav Marček 200 m, Patrik Michalec hod oštepom, hod diskom a vrh guľou.
3. miesta: Patrícia Garčárová 100 m, Dagmar Tomková 200 m, Štefan Sedlák 110 m prek. a 400 m prek., Ján Dubašák 400 m, Martin Mistrík hod diskom, Gabriel Katrenič hod oštepom.
Najúspešnejším našim účastníkom bol Patrik Michalec 1. miesto v štafete 3 x 2. miesto: hod oštepom, hod diskom a vrh guľou.

Prof. PaedDr. Ivan Čillík, CSc.

Futbalový UMB tím obsadil 2. miesto a získal strieborné medaile. Po víťazstve 3:2 (aj na p.k. 4:3, pomocné kritérium v prípade rovnosti bodov i skóre) nad Žilinskou univerzitou, keď góly strelili: Cehuľa - 2 (1 z p.k), Telúch, v boji o zlato podľahol Ekonomickej univerzite Bratislava 1:3, keď gól strelil Herich (p.k.). UMB tím: B.Pavol, A.Pohanka, M.Vilhan (K), J.Herich, M.Buckulčík, T.Ťapaj, Ľ.Záhumenský, M.Eliaš, N.Jochman, A.Cehuľa, A.Šanta, P.Kulich, R.Môcik, P.Telúch, E.Labanc.

PaedDr. Rastislav Kollár, PhD.

Basketbalistky obsadili 1. miesto. Po predĺžení s družstvom UK BA (bol za západ) a aj 2. víťazstvom s družstvom z východu (PU Prešov) sme nakoniec vybojovali 1. miesto. Do All stars sa dostali dve naše Sovičky, Klára Paulechová (+ All stars players turnaja) a Rebeka Chovancová (najlepšia obrankyňa turnaja).
Gratulujem dievčatám a verím, že ich to povzbudí aj do ďalších bojov v extraligovej sezóne.

Mgr. Andrea Izáková, PhD.

Plážoví volejbalisti v zložení Tomáš Bambura a Tomáš Nácesta v tvrdej konkurencii získali 1. miesto. Celkovo sa súťaže zúčastnilo sedem družstiev zo všetkých troch oblastí Slovenska.

Mgr. Jaroslav Popelka, PhD.

Naše farby úspešne hájili plavci Zuzana Pavlikovská, Barbora Mikušková a Lukáš Kalník. Zuzana Pavlikovská si vyplávala 1.miesto v disciplínach 50VS, 50P a 50Z, 2.miesto v disciplíne 100VS, Barbora Mikušková 1.miesto v disciplínach 100VS a 200PP, 2.miesto v disciplíne 50VS, Lukáš Kalník 2.miesto v disciplínach 50P a 100P. Celkovo sa našim úspešným plavcom podarilo priniesť až 9 medajlí. Našu univerzitu reprezentoval aj študent Martin Sojka, ktorý sa LU zúčastnil ako rozhodca a rovnako aj jemu patrí naše úprimné poďakovanie.

PaedDr. Zuzana Pupišová, PhD.

Maratón jumpingu. Za účastni UK BA, EU BA, UNIZA Žilina a UMB BB.
UMB reprezentovali študentky 2. roč. Mgr. KTVŠ FF UMB Lívia Bosáková, Alžbeta Mičuchová a Vivien Ferencová. Vivien Ferencová sa umiestnila na 3. mieste.

PaedDr. Júlia Palovičová, PhD.

 Všetkým študentom patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu svojej alma mater a ich trénerom za dlhodobú obetavú prácu.

viac info tu: https://lusr2020.uniza.sk/

Prílohy ku stránke: