ESN UMB

Sme sekcia jednej z najväčších európskych študentských organizácií Erasmus Student Network a pri UMB pôsobíme od roku 2010. Sme tunajší študenti, ktorí sa aktívne a dobrovoľne starajú o to, aby sa prichádzajúci zahraniční študenti necítili počas svojho pobytu sami, aby spoznali novú kultúru okolo seba, a aby si zo svojho semestra, resp. roka v zahraničí priniesli domov tie najúžasnejšie zážitky, aké im Erasmus ponúka. Neorganizujeme akcie, športové aktivity, párty a výlety pre nich, ale v podstate s nimi, pretože vždy sa po čase aj tak stávame jednou veľkou rodinou. A čo za to máme my? Množstvo cudzokrajných priateľov, jazykovú školu zadarmo, zábavu podľa našich predstáv, zadosťučinenie z dobre vykonanej práce a najmä - taký osobnostný rozvoj, ktorý človeku popri škole dá len máloktorá aktivita.

Sme tu ale aj pre tých, ktorí uvažujú, že do zahraničia študovať pôjdu a nevedia sa rozhodnúť kedy a kam, vymotať sa zo všetkých tých papierov alebo sa dokonca z takéhoto pobytu vrátili a majú abstinenčné príznaky post-erasmus syndrómu.

Ako sa hovorí, keď nepríde študent k Erasmu, príde Erasmus ku študentovi, a teda, na to aby sa človek obohatil o medzinárodnú skúsenosť, nemusí ísť nutne do zahraničia. Stačí sa pridať k nám v ESN a zažiť to "v pohodlí domova". Váhaš či sa pridať? Neváhaj, nie je o čom ;)

„Sme veľmi sociálne tvory, preto v prípade záujmu nájdeš viac informácií na http://facebook.com/umb.esn.sk/ , http://instagram.com/esn.umb.bb/ , http://youtube.com/user/ESNumb a, samozrejme, aj na webe http://umb.esn.sk . Tešíme sa na každého!"

 

ESN UMB BB is one of the Erasmus Student Network sections in Slovakia, located in the heart of Europe – Banská Bystrica. We were founded in January 2010 and our activity focuses on buddy system and organization of various events for Exchange students. Buddy system sustains the idea of Students Helping Students, in which home Slovak students help incoming foreign ones. We help them before their arrival with any questions they have about BB, organize events when they are here and provide information during the semester. We are doing our best to entertain Erasmus students and to have a good time all together. You can find more about our activities and the organization at the official website  http://umb.esn.sk