PF 2020

Vážené kolegyne, vážení kolegovia,

 

želáme Vám úspešný nový rok, veľa dôvodov na radosť v práci i v súkromí, chuť spolupracovať so všetkými na tom, aby sme na našej fakulte cítili podnetné prostredie na prácu i dobré medziľudské vzťahy.

 

Slová roka 2019 spája atribút klimatický, napríklad klimatický problém, klimatická kríza, klimatický štrajk. Aj my na fakulte máme možnosť urobiť niečo na riešenie klimatickej krízy. Nie je to pohodlné, ale zmysluplné.

 

Rok 2020 pravdepodobne nebude bezstarostný, nenáročný, pohodlný či záhaľčivý. Môže však zároveň byť čestný, distingvovaný, kreatívny, kvalitný, ohľaduplný, produktívny, pružný i slušný.

 

Farbou roka 2020 sa stala klasická modrá. Akokoľvek komerčný tento výber je, jeho odôvodnenie môže poskytnúť podnety na novoročné premýšľanie:  

 

„“We are living in a time that requires trust and faith. It is this kind of constancy and confidence that is expressed by... Classic Blue, a solid and dependable blue hue we can always rely on,” said Leatrice Eiseman, Executive Director of the Pantone Color Institute. “ Imbued with a deep resonance, (...) Classic Blue provides an anchoring foundation. A boundless blue evocative of the vast and infinite evening sky, (...) Classic Blue encourages us to look beyond the obvious to expand our thinking; challenging us to think more deeply, increase our perspective and open the flow of communication.”

Imprinted in our psyches as a restful color, (...) Classic Blue brings a sense of peace and tranquility to the human spirit, offering refuge. Aiding concentration and bringing laser-like clarity (...) Classic Blue re-centers our thoughts. A reflective blue tone, Classic Blue fosters resilience.“ (https://www.pantone.com/color-intelligence/articles/news/pantone-reveals-color-of-the-year-2020-pantone-19-4052-classic-blue)