Usmernenie k realizácii štátnych skúšok na FF UMB v augustovom termíne

Usmernenie k realizácii štátnych skúšok

na Filozofickej fakulte UMB v augustovom termíne AR 2019/2020

Štátne skúšky sa v opravných (augustových) termínoch budú realizovať prezenčnou formou v bakalárskom aj magisterskom štúdiu.

Štátne skúšky sa uskutočnia v dňoch 19. 8. 2020 – 28. 8. 2020. Termíny štátnych skúšok v jednotlivých študijných programoch sú zverejnené na webovej stránke fakulty v harmonograme štátnych skúšok https://www.ff.umb.sk/app/cmsSiteAttachment.php?ID=7665. Konkrétny dátum a čas konania svojej štátnej skúšky sa študent/študentka dozvie z AiS2.

Štátne skúšky sa budú konať v budovách na Tajovského 40 a Tajovského 51 pri dodržiavaní aktuálne platných hygienicko-epidemiologických opatrení.

• Študent/študentka sa dostaví na štátnu skúšku najskôr 30 minút pred začiatkom štátnej skúšky stanoveným v harmonograme.

• Osoby s prejavmi akútneho respiračného ochorenia sa na štátnej skúške nesmú zúčastniť.

• Študent/študentka si prinesie podpísané čestné vyhlásenie https://www.ff.umb.sk/app/cmsSiteAttachment.php?ID=7639, že v ostatných dvoch týždňoch nemal/a príznaky vírusového infekčného ochorenia a nepodlieha karanténnym opatreniam.

• Všetky osoby zúčastňujúce sa na štátnych skúškach sú povinné chrániť sa rúškom, dezinfikovať si ruky, používať vlastné písacie potreby a dodržiavať sociálny odstup.

• Študenti/študentky budú do miestnosti pozývaní/é po jednom. Spoločné otvorenie a vyhodnotenie štátnych skúšok sa nebude konať. Na záver skúšky bude študent/študentka po neverejnom rokovaní komisie individuálne oboznámený/á s výsledkom štátnej skúšky, prevezme si potvrdenie o ukončení štúdia a opustí budovu.

Študent/študentka s klinickými príznakmi COVID-19, pozitívne testovaný/á na COVID-19 alebo s nariadenou karanténou môže požiadať o absolvovanie štátnej skúšky dištančnou formou alebo o odhlásenie z termínu štátnej skúšky. Žiadosť v elektronickej podobe adresuje bezodkladne prodekanke pre pedagogickú činnosť FF UMB: nadezda.zemanikova@umb.sk.

Zahraniční študenti/študentky, ktorí/é sa nachádzajú vo svojich domovských krajinách a nemôžu absolvovať štátnu skúšku prezenčnou formou, ako aj študenti a študentky s trvalým pobytom v zahraničí, prípadne študenti a študentky s inými závažnými prekážkami, ktoré bránia ich fyzickej prítomnosti na štátnej skúške, môžu požiadať o realizáciu štátnej skúšky dištančnou formou na platforme Microsoft Teams. Žiadosť v elektronickej podobe je nutné zaslať prodekanke pre pedagogickú činnosť FF UMB: nadezda.zemanikova@umb.sk bezodkladne, najneskôr do 12. 8. 2020.

Technické požiadavky na realizáciu štátnej skúšky dištančnou formou sú zverejnené tu: https://www.ff.umb.sk/o-fakulte/aktualne-oznamy/usmernenie-k-realizacii-statnych-skusok-na-filozofickej-fakulte-umb-v-akademickom-roku-2019-20.html