Voľby štyroch zástupcov UMB do Študentskej rady vysokých škôl v elektronickej forme

Vážení členovia študentskej časti akademickej obce UMB,

V súlade so Zásadami volieb zástupcov UMB do Študentskej rady vysokých škôl, ako aj Štatútom Študentskej rady vysokých škôl, Akademický senát UMB Uznesením zo dňa 18. októbra 2021 vyhlásil voľby 4 zástupcov UMB do Študentskej rady vysokých škôl na volebné obdobie 2021 – 2024.

Na základe vyššie uvedeného Volebná komisia oznamuje všetkým členom študentskej časti akademickej obce UMB, že voľby štyroch zástupcov UMB do Študentskej rady vysokých škôl na volebné obdobie 2021 – 2024 s

a uskutočnia

dňa 10. novembra 2021 (streda) v čase od 09.00 do 14.00 hod.,

a to elektronickou formou prostredníctvom

Akademického informačného systému (AIS).

Každému oprávnenému voličovi sa po prihlásení do systému AIS zobrazí v hlavnom menu v sekcii Dotazníky – Voľby zástupcov UMB do Študentskej rady vysokých škôl, hlasovací lístok s menami navrhnutých kandidátov za študentskú časť akademickej obce UMB, ktorými sú (v abecednom poradí):

1. Dvorščáková Emma – študentka 2. ročníka dennej formy I. stupňa štúdia v študijnom programe: Medzinárodné vzťahy – Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB
    2. Hanuska Lukáš, Bc. – študent 2. ročníka dennej formy II. stupňa štúdia v študijnom programe: Financie, bankovníctvo a investovanie – Ekonomická fakulta UMB
    3. Kalafusová Agáta – študentka 1. ročníka dennej formy I. stupňa štúdia v študijnom programe: Medzinárodné vzťahy – Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB
    4. Majer Armand – študent 2. ročníka dennej formy I. stupňa štúdia v študijnom programe: Učiteľstvo chémie a učiteľstvo anglického jazyka a literatúry – Fakulta prírodných vied UMB
    5. Šuránek Matej, Mgr. – študent 1. ročníka dennej formy III. stupňa štúdia v študijnom programe: Geochémia – Fakulta prírodných vied UMB

Oprávneným voličom vo voľbách je výlučne člen študentskej časti akademickej obce UMB, ktorú tvoria všetci študenti bakalárskych, magisterských a doktorandských študijných programov dennej a externej formy štúdia, ktoré sa realizuje na UMB.

Oprávnený volič upraví svoj elektronický hlasovací lístok takým spôsobom, že označí (zaklikne) najmenej 1 kandidáta a zároveň najviac 4 kandidátov z radov členov študentskej časti UMB. Následným kliknutím na červené tlačidlo „Anonymizovať“ sa hlasovací lístok uzavrie, anonymizuje a súčasne odošle.

Odoslaním hlasovacieho lístka s jeho predchádzajúcou anonymizáciou je zabezpečená tajnosť hlasovania, kedy žiadnym dostupným spôsobom nie je možné zistiť, ktorý oprávnený volič akým spôsobom hlasoval, pričom nad priebehom volieb vykonáva dohľad výlučne Volebná komisia, ktorá je viazaná mlčanlivosťou.

Volebná komisia zároveň upozorňuje všetkých oprávnených voličov, že každý volič je oprávnený na voľbu využiť len jeden elektronický hlasovací lístok, ktorý bude pripravený v systéme AIS a ktorý bude možné upraviť len v čase na to určenom, t.j. dňa  10. novembra 2021 (streda) v čase 09.00 – 14.00 hod.

Funkcionalita, umožňujúca hlasovanie vo voľbách, sa v AIS objaví až 10. novembra 2021 o 09.00 hod. a následne v AIS bude táto funkcionalita nedostupná od 14.00 hod. rovnakého dňa.

V prípade, že elektronický hlasovací lístok bude upravený inak ako stanoveným spôsobom, bude neplatný.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov pri hlasovaní sa obráťte na predsedu Volebnej komisie Mgr. Jakuba Dzimka prostredníctvom e-mailu jakub.dzimko@umb.sk.

Mgr. Jakub Dzimko

predseda Volebnej komisie pre voľby zástupcov UMB do ŠRVŠ