Pedagogická prax_1. roč. Mgr. (LS 2019/2020)

Vážené študentky, vážený študent,

k odovzdávaniu materiálov z praxe ste už pokyny dostali,

ale keďže ste prax nemohli absolvovať v plnom rozsahu,

náhrada praxe bude ešte v podobe úloh, ktoré môžete realizovať z domova a on-line.

Na stránke Komenského inštitútu si, prosím, pozrite tieto webináre (akoby ste mali náčuvy) a zachyťte z každého z nich 3 najzásadnejšie pravidlá/rady/upozornenia/metódy/nápady.

Nemusia sa týkať priamo situácie, ktorú zažívame, skôr si vytipujte z každého webinára 3 veci, ktoré by ste si chceli preniesť neskôr do pedagogickej praxe.

Nájdete ich tu: https://komenskehoinstitut.sk/webinare/?fbclid=IwAR06q92PTjy-rLaZTcKVzIkYDq6XtzI_r3lA1mcpc8nomahzFwZMi90qX10

Prosím, aby ste si pozreli tieto webináre:

31. 3. Rovesnícke príbehy pre jazyky a humanitné vedy. (lektorka: Katarína Petrisková)

1. 4. Objavujme talenty a silné stránky našich žiakov. (lektorka: Ľuba Tomková)

2. 4. Zmysluplný dejepis (nielen) v karanténe. (lektor: Michal Bohuš)

26. 3. Online ŽÚR alebo ako učiť žiakov 2. stupňa ZŠ z domu a nezblázniť sa. (lektor: Peter Humay)

25. 3. Lenivý učiteľ: zmysluplné domáce a online vzdelávanie. (lektor: Robert Čapek)

24. 3. Elektronický poznámkový zošit v triede, komunikácia s deťmi. (lektor: Peter Pallo)

Niektoré webináre ešte prebehnú (od zajtra o 17.00, ale niektoré už máte na stránke KI v sekcii Videá), môžete ich pozerať kedykoľvek.

Prosím, aby ste (6 x 3 postrehy) poslali túto úlohu v súbore word do 19. 4. 2020 do 20.00.

Ja ich dám potom dokopy a budete mať súbor dobrých rád pre prax.

Preto Vás prosím o zodpovedný výber a aj kontrolu Vášho textu pred odoslaním.

Buďme zdraví!

30. 3. 2020

Vážené študentky, vážený študent,

pokyny k pedagogickej praxi sa nachádzajú TU.

Materiály z praxe odovzdávajte do 30. 4. 2020.

16. 1. 2020