Staff week na pôde FF UMB

Prvý medzinárodný „Erasmus+ Staff Week" na UMB

Filozofická fakulta UMB dňa 7. septembra 2017 privítala na svojej pôde kolegov s partnerských univerzít UMB v rámci 1st MBU Staff Weeku, organizovaného UMB v dňoch 5. 9. 2017 – 7. 9. 2017. Z celkového počtu 17 účastníkov z 5 krajín sa prezentácie Filozofickej fakulty zúčastnilo 8 kolegov:

Mariano Soler Porta a Virginia Escriche Retamero, Universitad de Malaga, Spain

Juan Jose Prieto, Complutense University of Madrid, Spain

Karolina Choczaj a Joanna Holderny, Adam Mickiewicz University in Poznan, Poland

Dorota Solstysiak, University of Warszaw, Poland

Pascale Ingles, University of Angers, France

Elisa Scassa, University of L'Aquila, Italy.

Hlavným cieľom aktivity bola výmena informácií a príkladov dobrej praxe v oblasti medzinárodných vzťahov, internacionalizácie jednotlivých univerzít mobilitných možností v rámci programu Erasmus+ na jednotlivých univerzitách účastníkov medzinárodného Erasmus+ podujatia. V prvý deň sme sa mali možnosť oboznámiť sa s jednotlivými partnerskými univerzitami formou prezentácií. Popoludní sa uskutočnila prehliadka historického centra mesta. Na druhý deň sa prezentovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, študijné možnosti na jednotlivých fakultách ako aj zapojenie univerzity do medzinárodnej spolupráce a projektov. Popoludní bola zorganizovaná návšteva Španej doliny. Odborná časť podujatia bola realizovaná v rámci návštev fakúlt UMB.

Pracovné stretnutie na Filozofickej fakulte UMB bolo otvorené úvodným príhovorom prodekana pre medzinárodné vzťahy prof. PaedDr. Pavlom Bartíkom, PhD. Prezentácie kolegov niektorých referátov a katedier FF UMB boli zamerané na projektovú spolupráci, prezentáciu na aktivity vo vede, výskume. Predstavili sme naše študijné programy zamerané na výučbu cudzích jazykov. V rámci oficiálnej časti podujatia zástupkyňa SAIA prezentovala mobilitné možnosti Ing. Denisa Voskárová.

Po prezentáciách Erasmus+ fakultná administrátorka PhDr. Ingrid Balážová v spolupráci s prodekanom pre MV prof. Pavlom Bartíkom a študentom Timotejom Hossom, členom ESN UMB predstavili priestory fakulty ako napr. športoviská, gymnastickú telocvičňu, športové laboratórium, plaváreň, tlmočnícku učebňu, študentský domov na Tajovského 51.

Veľké poďakovanie patrí všetkým kolegom z pracovísk FF UMB participujúcich na jednotlivých aktivitách. Účastníci Erasmus+ staff weeku vysoko hodnotili obsahové zameranie tohto podujatia a tak isto ocenili aj výborné organizačné zabezpečenie a koordináciu všetkých sprievodných aktivít.

PhDr. Ingrid Balážová