Všetky cesty vedú do rozprávky (2017)

Aj v roku 2017 banskobystrická Europa SC pripravuje výstavu, tentoraz venovanú kúzelným príbehom, ktoré nás sprevádzajú prakticky od narodenia. Od piatka 3. marca až do nedele 19. marca sa môžeme presvedčiť, či naozaj „Všetky cesty vedú do rozprávky“. 

„Bystrické nákupné centrum sa premení na rozprávkovú krajinu, v ktorej návštevníci a návštevníčky nájdu obrovské exponáty zo známych rozprávok Alica v krajine zázrakov, Popoluška, Pinnochio, Janko Hraško, Palculienka či Tisíc a jedna noc. Pripravené a vyleštené budú napríklad sedemmíľové čižmy, tajomná zajačia nora, cez ktorú sa Alica ocitla v Krajine zázrakov, Aladinov lietajúci koberec či čarovný Popoluškin koč. Pozornosti najmenších určite neujdú nadrozmerné zvieratká z Palculienky alebo takmer osemmetrová rastlina hrachu,“ prezrádza Jana Seleštianska z ESC.

Po úspešných spoluprácach napríklad počas výstavy Jules Verne aj jeho svet (2014) alebo mesiaca kociek Mega Bloks (2016) Europa SC opätovne oslovila organizačný tím Univerzitnej noci literatúry, a preto všetci, ktorí zavítajú do rozprávkového sveta, si v sobotu 4. 3. a 11. 3. vždy v čase od 15.00 do 18.00 môžu vypočuť čítania úryvkov z rozprávkových príbehov v podaní študentiek Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy FF UMB. Pozývame všetkých nielen zahrať sa, ale aj podporiť ďalšiu študentskú aktivitu.

O podujatí sa píše v:
Nech sa páči do Europy a vojdite do rozprávky – Bystricoviny.sk 
Nech sa páči do Europy a vojdite do rozprávky – nasabystrica.sme.sk 
Všetky cesty vedú do rozprávky – europasc.sk 
Všetky cesty vedú do rozprávky – kamdomesta.sk