Ponuka TV pre študentov UMB

Predmet Telesná výchova 1-8 je za 3 kredity.

Vyučovanie aktivít v rámci predmetov Telesná výchova 1-8 v ZS 2019/2020 začne 30.9.2019. Prihlasovanie na aktivity okrem Turistiky v okolí Banskej Bystrice (aj s aktualizovanou ponukou aktivít a termínov) bude spustené dňa 25.9.2019 (vo večerných hodinách, viac zverejniť nemôžeme, ďakujeme za pochopenie) na http://ktvs.umb.sk/

Prihlasovanie na Turistiku v okolí Banskej Bystrice bude spustené dňa 17.9.2019.

Študenti KTVŠ FF UMB sa na aktivity v rámci predmetov Telesná výchova 1-8 neprihlasujú.

Na základe viacročných skúsenosti s nedisciplinovanosťou niektorých študentov sme boli nútení pristúpiť k nasledujúcim opatreniam:

1. Ak sa študent prihlásený v Univerzitnom registračnom systéme nedostaví na prvú hodinu a ani nedá vyučujúcemu informáciu o svojej neprítomnosti (niektorí študenti sa do skupín prihlásia a vyučovanie vôbec neplánujú absolvovať, nedajú vedieť vyučujúcemu a blokujú miesta iným študentom), vyučujúci nedisciplinovaného študenta zo skupiny automaticky na prvej hodine vyradí a zoberie ďalšieho záujemcu.

2. Ak sa takýto nedisciplinovaní študenti budú chcieť v ďalších semestroch prihlásiť na niektorú z aktivít, tak my budeme brať takýchto študentov ako "rizikových" a z uvedených dôvodov ich akceptovať nebudeme. Preto je potrebné naozaj si najprv aktivitu rozmyslieť a až následne sa prihlásiť.

3. Ak pri prihlasovaní nevyplníte riadne registračný formulár (napr. e-mail a pod.),  vyhradzujeme si právo Vás z aktivít vyškrtnúť.

Ďakujeme za pochopenie

Pravidlá pri výbere aktivít v rámci predmetu Telesná výchova:

Študent sa môže prihlásiť aj na viacero športových aktivít ak to umožňujú kapacitné možnosti a ak má v AIS-e zapísaný príslušný počet predmetov (pri dvoch športových aktivitách si študent musí zapísať dve Telesné výchovy, napr.Telesná výchova 1 a Telesná výchova 3, aby bola možnosť udeliť mu hodnotenie.

KTVŠ FF UMB pre Vás pripravuje ponuku rôznych športových aktivít aj v nasledujúcom akademickom roku. Ak máte záujem športovať, využite predzápis a prihláste sa na predmety Telesná výchova 1-8.

SYSTÉM PRIHLASOVANIA študentov na výberový predmet Telesná výchova cez AIS:

1. Prihlásiť sa do AIS-u a prekliknúť do svojho zápisného listu (2019/20).
2. Pomocou ikony bežca vybrať zápis predmetov z ponuky a kliknúť na ponuku výberové predmety.
3. V kolónke „predmety zápisného listu" vybrať ponuku „pridať predmet z ponuky predmetov".
4. V kolónke „Fakulta/Univerzita" zadať KTVS-FF a do kolónky „skratka predmetu" vpísať "vstv" a potvrdiť výber.
5. Vybrať predmet o ktorý máte záujem resp. ktorý ste neabsolvovali počas štúdia a potvrdiť.

Ponuka aktivít a predmetov (za 3 kredity) ponúkaných Katedrou telesnej výchovy a športu FF pre študentov UMB funguje pod nasledovnými skratkami v Akademickom informačnom systéme (AIS):

predmet v Bc. štúdiu

KTVS-FF/2d-vstv-7/17

Telesná výchova 8

KTVS-FF/2d-vstv-8/17

Upozornenie: Ak sa prihlásite na niektorý uvedený predmet (Telesná výchova 1 - 8), tak sa podľa študijného poriadku stáva pre Vás povinným a na konci semestra Vám musí byť udelené adekvátne hodnotenie.

Študenti si budú môcť prostredníctvom jednotlivých predmetov vybrať z ponuky rôznych pohybových a športových aktivít. Ponuka pohybových a športových aktivít je rozdelená podľa jednotlivých semestrov:

ZS 2019/20

LS 2019/20

Podľa ponuky a záujmu a svojich rozvrhových možností si študent môže vybrať v rámci predmetu rôznu pohybovú alebo športovú aktivitu. Pri výbere pohybovej aktivity nie je podstatná doterajšia úroveň jej zvládnutia, ale záujem o zdokonalenie sa vo vybranom športovom odvetví.

Študenti sa na jednotlivé pohybové a športové aktivity prihlasujú prostredníctvom Univerzitného registračného systému

Pri všetkých otázkach týkajúcich sa možnosti navštevovania ponúkaných aktivít, ale aj hodnotenia, obsahu, kontaktujte priamo vyučujúceho uvedeného pri každej skupine. V ostatných prípadoch kontaktujte priamo hlavného koordinátora Mgr. Jaroslava Popelku, PhD.

„Zdravie je najdôležitejšia kvalita tela."
Aristoteles