Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Štátne skúšky a záverečné práce

HARMONOGRAM ŠTÁTNYCH SKÚŠOK A SÚVISIACICH ŠTUDIJNÝCH POVINNOSTÍ V AKADEMICKOM ROKU 2018/19

RIADNY TERMÍN OPRAVNÝ/NÁHRADNÝ TERMÍN
Vyučovanie 4. 2. - 27. 4. 2019
Obdobie na ukončenie študijných povinností do 1. 6. 2019 do 22. 6. 2019
Odovzdanie záverečných prác a vloženie ZP do EZP do 7. 6. 2019 do 1. 7. 2019
Prihlásenie na štátnu skúšku do 7. 6. 2019 do 1. 7. 2019
Štátne skúšky (s obhajobou záverečnej práce) 25. 6. 2019  26. 8. 2019

ODPORÚČANÝ POSTUP PRI VÝBERE TÉMY ZÁVEREČNEJ PRÁCE ROZŠIRUJÚCEHO ŠTÚDIA, JEJ VYPRACOVANÍ A ODOVZDANÍ

1. Záverečná práca je finálnou a neoddeliteľnou súčasťou štúdia každého študijného programu (§ 51 ods. 3 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov).
  2. V súlade s Harmonogramom štúdia na FF UMB v akademickom roku 2018/2019 si vyberte do 4. mája 2019 tému záverečnej práce z ponuky tém v AiS schválených garantom študijného programu. Po konzultácii s vedúcim zvolenej práce o jej zameraní a cieľoch sa následne prihláste na zvolenú tému v AiS.
  3. Pri vypracovaní záverečnej práce postupujte podľa pokynov vedúceho práce dohodnutých na prvej konzultácii, ďalší postup priebežne konzultujte s vedúcim práce.
  4. Rešpektujte postup spracovania záverečnej práce v súlade so smernicou č. 12/2011 o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a dodatkom č. 1 k uvedenej smernici: https://www.ff.umb.sk/dokumenty/smernice.html
  5. Pri odovzdaní záverečnej práce postupujte podľa bodov (9) – (11) čl. 16 Záverečná práca Študijného poriadku FF UMB v Banskej Bystrici.

Legislatíva upravujúca záverečné práce na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici